HIZMETLERIMIZ

Taşıma hizmetlerimizde yarattığımız önemli farklılıkta, sahip olduğumuz “çift kat özellikli araç filomuzun” payı büyüktür.

İkinci Kat Sistemi nedir?

 • İkinci kat sistemi, taşıma aracının tonaj ve hacim kapasitesinden azami şekilde yararlanmayı sağlayan, Almanya’dan ithal edilmiş bir sistemdir.
 • Metal taşıyıcıların araca kolayca monte edilmesi ile oluşturulan ikinci katın tamamına, toplamı 7,5 tona kadar olan eşit ağırlıktaki yükler yüklenebilmektedir.
 • Sistem, tabandan 1 m yükseklikten itibaren ihtiyaç duyulan yükseklikte ve uzunlukta monte edilip ikinci bir taban oluşturulabilir.
 • Taşıyıcılar sabit olmadıkları için, kullanılmadıkları zaman, aracın dışındaki kendine özel dolabına istiflenir ve araç yine net 3 m yüksekliğinde Mega treyler olarak kullanılır.
 • İkinci kat sistemi özellikle tonaj ve boyutları itibari ile farklılık gösteren ve bu nedenle taşıma maliyeti yüksek olan yükler için cazip avantajlar sağlamaktadır.

Yükünüz  çok mu ağır..??

Yükünüz ağır, alçak metal kasalar,  paletler ve sandıklardan  oluşuyor.

20 ton cıvarındaki  bu yükünüz  aracın neredeyse  tüm tonaj kapasitesini kullanıyor, ama yine de  treylerde hacmen  çok az yer işgal ediyor. Araçta işinize yaramayan , ama parasını  ödemek zorunda kaldığınız  önemli bir hacim kapasitesi var..

İkinci kat sistemi olan araçta, ağır ve alçak metal kasalar/paletler aracın tabanına yüklenir ve üzerindeki atıl boşluğu değerlendirmek amacı ile , ikinci kat sistemi kurulur.Oluşturulan ikinci taban da , başka müşterilere ait  hafif ve hacimli yükler  ile değerlendirilir..

 • İkinci kat sistemi sayesinde  sağlanan bu fayda , aracın tabanındaki yük sahibine  fiyat avantajı olarak yansıtılır..

Yükünüz çok mu hafif..??

Yükünüz hafif, kolili ve hacim ağırlıklı..

Dolayısı ile aracın tonaj kapasitesine kıyasla çok hafif, ama hacmi nedeni ile çok fazla yer kaplıyor.

Aracın gerçek tonaj kapasitesi  çok daha fazla olmasına rağmen , Siz nakliye için hacim ağırlığı üzerinden (1 m3 = 333 kg) ücret ödemek zorunda kalıyorsunuz

Bu  gibi durumlarda  hafif , kolili yükleriniz   aracın ikinci katına yüklenir ve aracın tabanına da  başka müşterilerin  ağır yükleri yüklenir..

 • İkinci kat sistemi sayesinde  sağlanan bu fayda , araçtaki hafif yükün sahibine   fiyat avantajı olarak yansıtılır..

Yükünüz hassas ve üst üste yüklenirse birbirini ezip, hasar mı görüyor..??

Paletlerin üzerindeki kolileri , birbirini ezdiği için belli bir yüksekliğe kadar istifleyebiliyorsunuz veya yükünüz çok hassas olduğu için paletleri  ksıtlı  yükseklikte hazırlayabiliyor  ve üst üste yükleyemiyorsunuz..

Bu durumda taşıma ücretini , yükünüzün araç tabanında kapladığı yer üzerinden ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Başka ifade ile yükün üzerindeki atıl boşluğun da parasını ödemek durumundasınız…

Biz  bu durumda  yükünüzü  -tonajına bağlı olarak-  aracın tabanına veya ikinci katına yüklüyoruz. Boş kalan yerleri de  diğer müşteri yükleri ile değerlendiriyoruz..

 • İkinci kat sistemi sayesinde  sağlanan bu fayda , araçtaki hassas ve istiflenemeyen  yükün sahibine   fiyat avantajı olarak yansıtılır..

Boşaltma sırası yüzünden yükünüz mü gecikiyor..??

İkinci kat sistemi sayesinde  araçtaki hiç bir yük, diğer yüklerin  boşaltılmasını ve yüklenmesini  engellememektedir. İlk boşaltılacak yük aracın tabanında yüklü olsa dahi , yükler  ikinci katın altından  rahatlıkla boşaltılabilir ve  araç  zaman kaybetmeden  güzergahına devam eder.

 • Bu avantaj , yüklerin gereksiz  yere depolarda indir-bindir yapılmasını, hasarlanmasını ve  gecikmesini  engellemektedir.

Yurt dışında yaşıyorsunuz ve Türkiye’den yeni mobilya mı satın aldınız..??

 • Türkiye’den satın aldığınız yeni mobilyalarınızı araçlarımıza özenle  yüklüyoruz.
 • Nakliyenin yanı sıra Türkiye ihracat  çıkış işlemlerinizi ve Almanya giriş gümrük işlemlerini de yapıyoruz.
 • …ve mobilyalarınızı Avrupa’daki evinizin kapısında teslim ediyoruz.